Özel Sağlık Sigortası ile Fıtık Ameliyatı

whatsapp-hemen-280

Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.

 

 

Neden Fıtık Merkezi? Neden Biz?

Kasık fıtığı ameliyatları tüm dünyada en çok yapılan ameliyatlardır. Çok ciddi oranda işgücü kaybı ile beraber kamu yada kişisel anlamda sağlık harcaması nedenidir. Kasık fıtığı ameliyatları karın duvarında yapılır; karın içi organlara bir zarar gelme riski düşüktür ve güvenlidir. Maalesef bu nedenle hastalar ve hekimler tarafından bazen hafife alınır.

Yine tüm dünyada eğitim hastanelerinde asistan eğitimi için ideal ameliyatlardır. Temel cerrahi teknik ve bilgilerin bir uzman eşliğinde yeni asistana öğretildiği fırsatlardır, kasık fıtığı ameliyatları.

Buna karşılık bir kez nüks etti mi; daha sonraki ameliyatlar teknik olarak hep daha zor ve nüks riski daha yüksektir. İkinci ve daha sonraki kasık fıtığı ameliyatlarında, original anatomi bozulduğu için organ yaralanma riskleri de artar.

Uzun süre ameliyat olmaktan kaçınmış ve hacim olarak bir futbol topu büyüklüğüne gelmiş dev fıtıklar vardır. Veya barsak boğulması ve gangren ile acil hastaneye gelen yaşam kaybı riski olan fıtık hastaları vardır. Buna nüks etmiş kasık fıtıklarını ve sistemik bir hastalığı olan düşkün hasta gruplarını da eklersek, her fıtık hastalığını hafife almamak gerekir.

Dev fıtıklar, nüks fıtıklar, boğlmuş fıtıklar veya hastanın -koroner kalp hastalığı, KOAH, kontrolsüz diabet vs gibi -başka ciddi sistemik hastalığı olan kasık fıtıklarında yaşamasal risk veya nüks riski yüksektir.

Fıtık cerrahisi yamalar ile beraber hızla değişmiştir. Değişik fıtıklar için farklı, ameliyat tekniğine göre farklı, hasta ve hekimlerin ihtiyaçlarıba gore değişen sürekli yeni yamalar üretiliyor. Bu yamaların özellikleri ve kullanımı bir birinden farklıdır. Bununla birlikte laparoskopik yani kapalı fıtık ameliyatları da ayrı bir boyut eklemiştir fıtık cerrahisine.

İşte bütün bunlardan dolayı, kasık fıtıklarını hafife almamak ve zor vakaların özellikle fıtık cerrahisi ile uğraşan hekimler tarafından değerlendirilip ameliyat edilmesi daha doğrudur. Doğru yama seçimi, doğru cerrahi teknik(açık ameliyat-kapalı ameliyat) hastaya uygun anestezi verilmesi hepsi bir deneyimin sonucudur.

Fıtık Merkezi olarak bizler, fıtık tedavisinde dünya çapında bir yenilik iddasında değiliz. Tam aksine dünyada özellikle fıtık ile ilgilenen mekezlerde fıtık cerrahisi nasıl yapılıyorsa, aynı şekilde çalıştığımızı belirtmek isteriz. İşimizi doğru ve titiz yapmaya gayret gösteriyoruz, tüm dünyada kullanılan en iyi malzemeleri kullanıyoruz, gerçek kazancın hasta memnuniyeti olduğunu biliyoruz.

Hastalarımızın en kısa sürede evine, işine geri dönmelerini, yani sağlığına kavuşmalarını, hasta memnuniyetinin ön koşulu olarak görüyoruz.

Ameliyat ettiğimiz hastalara hiç bir zaman garanti içeren sözler vermeyiz: bunu meslek etiği açısından doğru bulmayız ancak FITIK MERKEZİ OLARAK şu konularda kesinlikle söz verebiliriz:

001Hastalarımızla kasık fıtığı ve kasık fıtığı ameliyatı ile alakalı her zaman en detaylı bilgileri paylaşırız. Hastamızın soru sormasını cesaretlendiririz. Hastaların sorularına sabırla ve keyifle cevap veririz. Kasık fıtığı için alternatif ameliyat veya anestezi yolları varsa bunları da hastaya fayda ve riskleri ile beraber anlatır, karar vermesinde yardımcı oluruz.

002Kasık fıtığı ameliyatlarında -bazı acil ameliyatlar dışında- her zaman yama kullanırız. Yama ile yapılan ameliyatların insanın kendi dokusu ile yapılan onarımlardan daha üstün ve dayanıklı olduğuna inanıyoruz. Günümüzde kullandığımız kaliteli yamaların bugüne kadar hiç reaksiyon yaptığını ve hastamıza zarar verdiğini görmedik.

003
Her zaman dünyadaki en iyi malzemeleri kullanırız. Özellikle ömür boyu hastanın içinde kalacak yama ve vidaların ABD menşeli markalardan seçeriz. Hiç bir zaman uzak doğu veya yerli üretim yama kullanmayız.

004Her zaman hastamıza ameliyat raporu veririz. Bu ameliyat raporunda hastamızın fıtığının tipi, yapılan ameliyat şekli, kullanılan yamanın cinsi, yamanın konduğu katman ve yamanın buraya nasıl tutturulduğu belirtilmiştir. Her fıtık ameliyatı raporumuzda, kullanılan kalıcı tıbbi malzemenin etiketleri yapıştırılmıştır. Bu etiketlerde, yamanın veya vidaların markası, modeli, lot numarası, son kullanma tarihi gibi son derece değerli bilgiler vardır.

005Her zaman ameliyattan önce hastaya kesin bir fiyat veririz. Bu fiyat hastanın bu hastalıkla ilgili ameliyat sonrası 1 yıla kadar kontrolleri de dahil tüm giderlerini içerir. Hastaya söylenen rakam dışında ilave masraf hiç bir zaman çıkmaz.

006Hastalarımız için her zaman ulaşılabilir oluruz. Asistanım Merve AY ve ben mutlaka ameliyat ettiğimiz her hastaya telefon numaralarımızı veririz. İhtiyacınız olduğunda bizlere kolayca ulaşırsınız, başka hekimlere soru sormak danışmak durumunda kalmazsınız.

star


Kasık fıtıklarında HER ZAMAN yama kullanırız.

star


HER ZAMAN kaliteli markaların yamalarını kullanırız.

star


HER ZAMAN hastaya ameliyat raporu veririz.

star


HER ZAMAN ulaşılabilir oluruz.

star


Hasta hakları ve insan haklarını HER ZAMAN dikkate alırız.

star
HER ZAMAN kanıta dayalı modern tıp uygulamalarını takip ederiz.

star
Yeniden ikinci kez steril edilmiş yama HİÇ BİR ZAMAN kullanmayız.

star
Hastayla konuştuğumuz fiyat dışında HİÇ BİR ZAMAN ilave masraf çıkartmayız.

star
Kendimize yapılmasını istemediğimiz uygulamayı HİÇ BİR ZAMAN hastamıza yapmayız.

star
HİÇ BİR ZAMAN hastamızı yarı yolda bırakmayız.

  

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kasık Fıtığı Nedir? | Kasık Fıtığı Çeşitleri | İndirek Kasık Fıtığı | Direk Kasık Fıtığı | Femoral Fıtıklar | Nokta Fıtığı | Kapalı Fıtık Ameliyatı

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.

iletisim randevu