Özel Sağlık Sigortası ile Fıtık Ameliyatı

whatsapp-hemen-280

Fıtık Tedavisi Randevusu

Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.

 

 

Hastalarımız İçin

Fıtık Merkezi olarak çalışma prensiplerimizin ilk başında insan hakları ve hasta hakları vardır. Hastalar arasında din dil ırk ve sosyal sınıf ayrımı yapmadan herkese eşit ve standart hizmet veririz. Fıtık hastanın sosyal güvencesi veya ekonomik durumuna göre farklı kalitede malzeme hiç bir zaman kullanmayız. Bu nedenle kasık fıtığı ameliyatı için açık ve kapalı yönteme göre fiyatlarımız sabittir ve hastadan hastaya değişmez.

hk fitik op

İkinci prensibimiz kanıta dayalı modern tıp uygulamalarından hiç bir zaman ayrılmadan dünyada yapılmakta olan kabul görmüş tedavileri uygularız. Açık ameliyatta onlay, kapalı ameliyatta inlay yerleştirdiğimiz yamalar kullanırız.

Her hastamızı kendi yakınımız gibi görür, kendimize yapılmasını istemeyeceğimiz hiç bir tıbbi uygulamayı hastalarımıza teklif etmeyiz, yapmayız. Her yıl fıtık konusunda ulusal ve uluslararası kongre ve bell, başlı toplantıları takip ederiz, buradaki yenilik ve gelişmeleri izleriz. Başarısı kanıtlanmış güvenli teknik veya malzemeyi ülkemizde uygulamada öncü olmak isteriz: örneğin balonlu yama uygulaması gibi.

Eşit, standart ve kanıta dayalı hizmetleri anlayışımızı şu şekilde somutlaştırabiliriz:

1-Hastalarımızla kasık fıtığı ve kasık fıtığı ameliyatı ile alakalı her zaman en detaylı bilgileri paylaşırız. Hastamızın soru sormasını cesaretlendiririz. Hastaların sorularına sabırla ve keyifle cevap veririz. Kasık fıtığı için alternatif ameliyat veya anestezi yolları varsa bunları da hastaya fayda ve riskleri ile beraber anlatır, karar vermesinde yardımcı oluruz.

2-Kasık fıtığı ameliyatlarında bazı acil ameliyatlar dışında her zaman yama kullanırız. Yama ile yapılan ameliyatların insanın kendi dokusu ile yapılan onarımlardan daha üstün ve dayanıklı olduğuna inanıyoruz. Günümüzde kullandığımız kaliteli yamaların bugüne kadar hiç reaksiyon yaptığını ve hastamıza bir zarar verdiğini görmedik. 

3-Her zaman dünyadaki en iyi malzemeleri kullanırız. Özellikle ömür boyu hastanın içinde kalacak yama ve vidaların ABD menşeli markalardan seçeriz. Hiç bir zaman uzak doğu veya yerli üretim yama kullanmayız. 

4-Her zaman hastamıza ameliyat raporu veririz. Bu ameliyat raporunda hastamızın fıtığının tipi, yapılan ameliyat şekli, kullanılan yamanın cinsi, yamanın konduğu katman ve yamanın buraya nasıl tutturulduğu belirtilmiştir. Her fıtık ameliyatı raporumuzda, kullanılan kalıcı tıbbi malzemenin etiketleri yapıştırılmıştır. Bu etiketlerde, yamanın veya vidaların markası, modeli, lot numarası, son kullanma tarihi gibi son derece değerli bilgiler vardır.

5-Her zaman ameliyattan önce hastaya kesin bir fiyat veririz. Bu fiyat hastanın bu hastalıkla ilgili ameliyat sonrası 1 yıla kadar kontrolleri de dahil tüm giderlerini içerir. Hastaya söylenen rakam dışında ilave masraf hiç bir zaman çıkmaz.

6-Hastalarımız için her zaman ulaşılabilir oluruz. Asistanım Merve AY ve ben mutlaka ameliyat ettiğimiz her hastaya telefon numaralarımızı veririz. İhtiyacınız olduğunda bizlere kolayca ulaşırsınız, başka hekimlere soru sormak danışmak durumunda kalmazsınız.

 

 

  Hastaneden taburcu olurken şu soruların cevabını biliyor olmalısınız: 

arrowYara bakımı için özel bir şey yapılacak mı ?1337448174 amneziya

arrowHangi durumlarda acil tıbbi yardım gerekebilir ?

arrowNe zaman araba kullanabileceğiniz ?

arrowNe zaman egzersiz yapabileceğiniz ?

arrowEvde kullanmanız gereken ilaçlar ?

arrowSorun yaşadığınızda kaç numaradan kimi aramalısınız ?

arrowKontrole ne zaman saat kaçta nereye geleceksiniz ?

arrowFıtık onarımında kullanılan yamanın cinsini, büyüklüğünü, son kullanma tarihini ve orijinini gösteren etiket. Bu etiketin ameliyat raporunuza yapıştırılmış ve size verilmiş olması gerekir.

Kasık fıtığı tedavisi olan bir hastalıktır:  İHMAL ETMEYİN; RİSK ALMAYIN.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kasık Fıtığı Nedir? | Kasık Fıtığı Çeşitleri | İndirek Kasık Fıtığı | Direk Kasık Fıtığı | Femoral Fıtıklar | Nokta Fıtığı | Kapalı Fıtık Ameliyatı

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.

iletisim randevu