Özel Sağlık Sigortası ile Fıtık Ameliyatı

whatsapp-hemen-280

Fıtık Tedavisi Randevusu

Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.

 

 

Açık Yöntem - Lichtenstein

Açık yöntem veya diğer adıyla klasik yöntemde fıtığın çıktığı bölgeye yaklaşık 8-10 cm'lik bir kesi yapılır. Karın duvarındaki yırtığa ulaşılır ve buradan dışarı doğru çıkmış organlar içeri itilip karın içindeki normal yerlerine yerleştirilir. Yırtığın çapına göre uygun boyutta bir yama karın duvarına adalelerin hemen arkasına yerleştirilir buna aynı zamanda Lichtenstein yöntemi de denir.. Yama güçlü bir kat olan fasyanın arkasına, adale tabakasının üstüne yerleştirilir (ONLAY). Bu bölge içerden basınçla artık açılmayacak şekilde güçlendirilmiş olur. Bu şekilde yama gerdirmesiz olarak konmuştur buna yama ile gerdirmesiz onarım denir. Hastanın ameliyat sonrası ağrısı olmaz.

acikfitikdirekfitikyama

 

  Açık yöntemin avantajları: 

* Açık ameliyat sırasında hastaya genel anestezi vermek şart değildir, her türlü anestezinin yardımıyla yapılabilir: Lokal anastezi, spinal/epidural anestezi veya genel anestezi. Anestezi esnekliği her fıtık hastasının ameliyat edilebilmesini sağlar. İleri yaştaki hastalar veya kalp hastaları için açık yöntem tercih edilir.

* Açık ameliyat maliyet açısından, kapalı yönteme göre yaklaşık % 30 daha ucuzdur. Özellikli malzeme kullanımı gerekmez. Maliyet avantajı yanısıra her hastanede kolayca uygulanabilmesi kolaylığı vardır. Çünkü pahalı yatırımlar gerektirmez.

* Bütün cerrahlar tarafından uygulanabilir, özel bir cerrahi uzmanlığı veya deneyimi gerektirmez. Ülkenin her tarafında kolayca uygulanabilir.

Açık ve kapalı yöntemlerin her ikisinin de nüks oranı düşüktür: % 1-2 civarında.

Açık ameliyattan sonra hastaların büyük çoğunluğu aynı gün evine dönerler. Ancak çift taraflı fıtıkları, ileri yaştaki hastaları veya sistemik bir hastalığı olanları 1 gün hastenede misafir etmek gerekebilir.

Açık ameliyat, tek taraflı fıtıklarda, işe dönüş motivasyonu çok yüksek olmayan veya emekli olmuş kişilerde, maliyet faktörünün önemli olduğu durumlarda tercih edilebilir. Ayrıca genel anestezi alamayacak olan kişilerde de açık yöntem uygulanır.


  Hastaneden taburcu olurken şu soruların cevabını biliyor olmalısınız: 

arrowYara bakımı için özel bir şey yapılacak mı ?1337448174 amneziya

arrowHangi durumlarda acil tıbbi yardım gerekebilir ?

arrowNe zaman araba kullanabileceğiniz ?

arrowNe zaman egzersiz yapabileceğiniz ?

arrowEvde kullanmanız gereken ilaçlar ?

arrowSorun yaşadığınızda kaç numaradan kimi aramalısınız ?

arrowKontrole ne zaman saat kaçta nereye geleceksiniz ?

arrowFıtık onarımında kullanılan yamanın cinsini, büyüklüğünü, son kullanma tarihini ve orijinini gösteren etiket. Bu etiketin ameliyat raporunuza yapıştırılmış ve size verilmiş olması gerekir.

Kasık fıtığı tedavisi olan bir hastalıktır:  İHMAL ETMEYİN; RİSK ALMAYIN.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kasık Fıtığı Nedir? | Kasık Fıtığı Çeşitleri | İndirek Kasık Fıtığı | Direk Kasık Fıtığı | Femoral Fıtıklar | Nokta Fıtığı | Kapalı Fıtık Ameliyatı

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.

iletisim randevu